воскресенье, 24 февраля 2019 г.

Вже набридли ці мурахи.
Також, мухи і клопи.
От якби вони всі зникли,
Чи лишився б жити ти?
                              
Поява на Землі людини позначилася її впливом на природні угруповання організмів. Цей вплив стає відчутнішим зі зростанням населення планети, розвитком промисловості та сільського господарства. У процесі господарської діяльності людина вирубує ліси, осушує водойми, розорює цілинні степи, забруднює навколишнє середовище, знищує тварин.
Така діяльність вплинула на різноманітність тварин поширених на планеті. У більшості видів тварин знизилась чисельність, а деякі просто зникли. Так, з 1600 року у світі зникло понад 100 видів ссавців, 140 видів птахів і т.д. За цей час в Україні зникли: кулани, сайгаки, тури, тарпани, соболі, росомахи, деякі види осетрових. Перестали гніздуватись: степові орли, бородачі, стерв'ятники, савка, середній кульон та деякі інші види птахів.
Щоб змінити цю загрозливу ситуацію на планеті необхідно перейти від мислення „споживача” до „екологічного” мислення (Програма Стійкого розвитку). А для цього необхідно виховувати екологічну культуру поведінки людини ще з раннього дитинства. Екологічне виховання повинно бути безперервним (дитсадок-школа-ВУЗ-виробництво). Необхідно заохочувати дітей до активної природоохоронної роботи, участі у роботі природоохоронних організацій, до бережливого ставлення до всього живого. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий